روابط عمومی، شما را با خواسته‌ها و نیازهای بازار، هماهنگ تر می‌کند و از طریق آن می‌توانید استراتژی‌های بازاریابی بهتری ایجاد کرده و عملکرد خود را در بازار بهبود دهید. این کار پایگاه مشتریان شما را گسترش داده و کسب‌وکارتان را نیز رشد خواهد داد. اگر به تازگی کسب‌وکارتان را راه‌اندازی کرده‌اید، با ما در این مقاله برای آشنایی بیشتر با روابط عمومی استارتاپ‌ها همراه شوید.

اهمیت روابط عمومی برای استارتاپ ها

هنگامی که کسب‌وکار جدیدتان را راه‌اندازی می‌کنید، ممکن است ندانید که به چه طریق فعالیت‌های روابط عمومی را انجام دهید. شما ممکن است ایده‌ای برای این کار داشته باشید یا نه، ولی حتما می‌دانید که این موضوع برای موفقیت بسیار مهم است.

برخلاف شرکت‌های بزرگ که از کارشناسان، متخصصان و آژانس‌های روابط عمومی استفاده می‌کنند، استارتاپ‌ها باید با بودجه و پرسنل محدودی کار کنند. بنابراین مانند تمام دپارتمان‌های استارتاپ، روابط عمومی نیز با بودجه و زمان محدود بهترین نتیجه را به دنبال داشته باشد. یادتان باشد برای شناساندن نام تجاری، محصولات، خدمات و حتی خود کارآفرینان به مصرف‌کنندگان هدف، مشتریان، همکاران و سرمایه‌گذاران بالقوه، روابط عمومی اهمیت زیادی دارد.

اگر استارتاپ شما قرار است تغییری در جامعه، سبک زندگی مردم و یا حتی تحولی در مناسبات حاکم بر یک بازار محدود ایجاد کند، مطمئن باشید که به ارتباطات و روابط عمومی نیازمند خواهید شد. بهتر است در مرحله بیزینس پلن، همانطور که به بازاریابی یا لجستیک کسب و کارتان فکر می‌کنید به این موضوع هم فکر کنید و از همان نخست به هزینه‌ها و زمان مناسب آن در طرح‌تان بپردازید. با این روش سرمایه‌گذارتان را نسبت به آینده‌نگری خود مطمئن می‌کنید.

روابط عمومی 

روابط عمومی از نظر افراد مختلف می‌تواند معانی گوناگونی داشته باشد. به طور کلی، روابط عمومی به معنی ساختن تصویر از نام تجاری شرکت، ایجاد تبلیغات خوب و برقراری روابط هماهنگ با مصرف‌کنندگان، مشتریان، رسانه‌ها، سهامداران و سرمایه‌گذاران است. همچنین می‌تواند منجر به افزایش فروش، ایجاد سود، جذب سرمایه‌گذاران و همینطور ایجاد اعتبار برای شرکت شما شود.

با ظهور رسانه‌های اجتماعی، استراتژی بازاریابی به کار گرفته‌شده توسط کسب‌وکارها تغییر کرده است. به علاوه، بخشی از خروجی روابط عمومی نه تنها در رسانه‌های سنتی نظیر روزنامه، تلویزیون و رادیو بلکه در رسانه‌های آنلاین، شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها نظیر فیسبوک، توئیتر، لینکدین و غیره به چشم می‌خورند. امروزه در رسانه‌های آنلاین، بازخورد مصرف‌کنندگان مانند موجی بین افراد حرکت کرده و در صورت منفی بودن حتی ممکن است منجر به شکست استارتاپ شود. یکی از راهکارهای استراتژیک برای گسترش پایگاه مشتریان، جلب نظر مثبت نسبت به محصول، نام تجاری و خدمات شما در رسانه‌های آنلاین و آفلاین است.

زمانی که محصولات و خدمات شما مصرف‌کنندگان نهایی را به یاد مشکلی می‌اندازد، استفاده از روابط عمومی روش مفیدی برای آن است که اطلاعات مثبتی از شرکت شما در اختیار آنها قرار دهد. توسعه روابط با خبرنگاران، بلاگرها، مشتریان و سرمایه‌گذاران بخشی از روابط عمومی است. همچنین کسب اعتبار برند و جلب اعتماد مصرف‌کنندگان از نتایج برقراری روابط عمومی مثبت محسوب می‌شود.