ﺷﺮﮐﺖ کارآفرینی پارس افزار سروین ﺑﺎ ﺗﮑﯿﻪ ﺑﺮ داﻧﺶ ﻧﯿﺮوﻫﺎى ﻣﺘﺨﺼﺺ جوان اﯾﺮاﻧﻰ، ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺧﻮد را در ﺳﺎل1396 در زﻣﯿﻨﻪ ﻓﻨﺎورى اﻃﻼﻋﺎت و ارﺗﺒﺎﻃﺎت آﻏﺎز ﮐﺮد. اﯾﻦ ﺷﺮﮐﺖ، ﺑﺎ ﻓﺮاﻫﻢ آوردن ﻣﺤﯿﻄﻰ ﻓﻌﺎل، اﻗﺪام ﺑﻪ اراﺋﻪ راﻫﮑﺎرﻫﺎﯾﻰ در ﺣﻮزه ﻓﻨﺎورى اﻃﻼﻋﺎت و ارﺗﺒﺎﻃﺎت ﻣﻰ ﻧﻤﺎﯾﺪ ﮐﻪ از ﺟﻤﻠﻪ آن ﻣﻰ ﺗﻮان ﺑﻪ اﭘﻠﯿﮑﯿﺸﻦ ﻫﺎى ﻣﺘﻌﺪدى اﺷﺎره ﻧﻤﻮد ﮐﻪ ﺑﺎ ﻫﺪف اراﺋﻪ ﺧﺪﻣﺖ در ﺣﻮزه ﻫﺎى آﻣﻮزش و ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ آﻧﺎﻟﯿﺰ اﻃﻼﻋﺎت ﺣﺠﯿﻢ و داده ﮐﺎوى اﻃﻼﻋﺎت در ﭘﻰ ﻓﺘﺢ ﺑﺎزارﻫﺎى ﻓﻨﺎورى اﻃﻼﻋﺎت و ارﺗﺒﺎﻃﺎت ﮐﺸﻮر ﻣﻰ ﺑﺎﺷﺪ

ماموریت سروین شفاف و مشخص است،کار بر روی ایده های بدیع، منحصر به فرد و نیاز جامعه از اهداف تیم استارتاپی و متخصص ماست در مدت کوتاهی که این شرکت فعالیت رسمی خود را شروع کرده است بر روی خلق بازی های موبایلی پرسش و پاسخ (trivia) و ایده های مالی (fintech) متمرکز شده است.

 • گام اول بازی استار با ماهیت تریویا برای اولین بار در جهان بر روی موبایل عرضه شد و بعد از گذشت 6 ماه بعنوان برترین بازی موبایلی از نگاه کاربر و اپراتور ایرانسل انتخاب شد.
 • گام دوم تولید اپلیکیشن شعر یادت نره با ماهیت Music trivia برای اولین بار در جهان بر روی موبایل عرضه شد و بعد از گذشت دوماه از لانچ بدون تبلیغات 150 هزار کاربر در استورها را جذب نموده است.
 • گام سوم کار بر روی ایده های تسهیل گر مالی است، ایده ما حذف کاغذ و دستگاه POS از معاملات شخصی و بانکی است در این گام تحقیقات و ایده های بکری جمع آوری شده است که امکان جایگزینی موبایل را بجای دستگاه POS فراهم می کند با کمک خدا بزودی نسخه اولیه این محصول جهانی آماده خواهد شد.

در این مقاله قصد داریم محصول استار را به شما معرفی کرده و به توضیح آن بپردازیم پس همراه ما باشید.

استار چیست؟

استار،اولین محصول پارس افزار سروین، يک مسابقه آنلاين پرسش و پاسخ یک نفره و دونفره با محوريت آموزش بر بستر سرگرمی است. اين مسابقه به عنوان يک اپليکيشن موبايلی روی گوشی های هوشمند کاربران نصب شده و به آن ها اين امکان را می دهد تا اطلاعات فردی خود را در زمينه‌ها و موضوعات مختلف با رقيب يا دوستان خود به چالش بکشند و سطح معلومات خود را محک بزنند استار بیش از 30.000 سوال انگلیسی در موضوعات مختلف عمومی و تخصصی  دارد.

در استار دو واحد سکه نقره و طلا وجود دارد که سکه های نقره ای ورودی هر مسابقه و سکه های طلا جایزه‌های هر مرحله از مسابقه استار هستند که در صورت بردن آنها می‌توانند از جوایز غیر نقدی استار باکس بهره مند شوند.

استار از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است که عبارتند از:

 • بازی مرحله ای سفر در زمین
 • بازی مرحله ای سفر در کهکشان
 • بازی گلدن تایم
 • بازی دوئل و شیک استار ( پیدا کردن کاربران استار با استفاده از موقعیت مکانی )

سفر در زمین

زمین از چند قاره تشکیل شده است که این قاره ها شامل 5 کاروانسرا هستند. در هرکدام از این قاره ها و کاروانسراها 10 سوال نهفته است که کاربران با پاسخ دهی به این سوالات سکه نقره و الماس بدست می‌آورند تا بتوانند به مراحل بعدی دست یابند و همینطور کلید ورود به کهکشان را به دست آورند.

سفر در کهکشان

زمانی که در زمین به قاره اقیانوسیه رسیدند؛ یعنی کلید ورود به کهکشان را به دست آورده اند. از این پس می‌توانند در کهکشان به سوالات نهفته در سیاره ها پاسخ داده و سکه طلا بدست آورند. که این سکه های طلا حکم جایزه را داشته و از طریق استارباکس می‌توانند جایزه خود را انتخاب کنند.

گلدن تایم

این قسمت از استار با باقی قسمت ها کمی متفاوت است، به این صورت که در گلدن تایم چند استیج وجود دارد که دارای دسته بندی های متنوعی هستند؛ مثلا گویش ها، عمومی، فوتبالی و … در دل هر یک از این استیج ها موضوعات مختلفی وجود دارد که کاربر با توجه به علاقه یا استعداد خود می‌تواند یک موضوع را انتخاب کرده و به 10 سوال از آن موضوع پاسخ داده و برنده 3000 سکه طلا شود.

دوئل استار

این قسمت بازی دو نفره استار است که خودش از دو بخش تشکیل شده است؛ دوئل استار و شیک استار

دوئل به این صورت است که یک حریف شانسی از اقصی نقاط کشور از بین افراد آنلاین در قسمت دوئل انتخاب می‌شود، 10 سوال از 10 موضوع مختلف از هردو نفر پرسیده می‌شود و هر کسی بیشترین تعداد پاسخ درست را داشته باشد برنده اعلام شده و 500 سکه نقره دریافت می‌کند.

شیک به این صورت است که براساس موقعیت مکانی کاربر، افراد آنلاین در قسمت شیک را نشان می‌دهد تا به هرکسی که بخواهد درخواست بازی داده و با آن شخص دوئل کند.

استار چه موقعیتی دارد؟

ما می خواستیم ارزش افزوده حقیقی را با ارائه محصول با کیفیت و بی همتای ایرانی به مخاطبان هدیه دهیم.

اپلیکیشن استار بر بستر سرویس های خدمات ارزش افزوده در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل عرضه شده که با گذشت زمان محدودی از لانچ،  تعداد 300.000 نصب و 135.000 فعال سازی سرویس اپراتورها را تجربه کرده است و مفتخریم که استار بعنوان برترین اپلیکیشن در حوزه گیم از نگاه کاربر و اپراتور ایرانسل انتخاب شده است.

چرا استار بی بدیل است ؟

 • طراحی گرافیکی منحصر به فرد و جذاب در سطح کلاس جهانی
 • محتوای متنوع و جذاب
 • پیاده سازی جذابیت های آموزش بر بستر سرگرمی
 • قابلیت پیاده سازی CASHOUT جایزه نقدی و غیرنقدی
 • بازی سازی مرحله ای و بی انتها
 • قابلیت سوشال گیم ( چت گروهی و خصوصی )
 • قابلیت شِیک ( پیدا کردن حریف مسابقه با استفاده از موقعیت مکانی )